ÜRÜNLER

Difron 25 SC

DİFRON 25 SC IGR (Böcek gelişim düzenleyicisi) grubu bir lavrasit olup sivrisinek ve karasinek larva mücadelesinde kullanılmak üzere formüle edilmiştir. Larvalara sindirim yolu ile etki eder. Sivrisinek ve karasineklerin üremesini gömlek değişimi safhasında kitin sentezini engelleyerek bloke eder ve larvaların gömlek değiştirmesini engellediği için larvaların ölümüne sebep olur.
ETKİLİ OLDUĞU HAŞERELER:
Sivrisinek larvalarıKarasinek larvalarıTatarcık larvaları

KULLANILDIĞI YERLER

Sivrisineklerin yumurta bıraktıkları alanlar (larval pupaların yaşadığı alanlar) bataklık, göl gölet, drenaj kanalı, sulu otlak alanlar, yavaş akan akarsuların kıyılarında yosun ve su birikintileri ile kaplı akıntısız kısımlar, çeltik tarlaları, binaların bodrum katlarındaki su birikintileri, foseptik çukurlar vb. alanlarda sivrsinek larvalarına karşı 30 günde bir Difron 25 SC uygulanmaktadır. Ayrıca tavuk çiftliklerinde, kümeslerde, küçük baş ve büyük baş hayvan ahırlarında, çöp depolama alanlarında , sıvı – katı tasviye tesislerinde karasinek larvalarına karşı 20 günde bir DİFRON 25 SC kullanılmalıdır.

KULLANIM ŞEKLİ

UYGULAMADA KULLANILACAK EKİPMAN

Difron 25 SC, el pompalı spreyler, sırt püskürtücüleri, uzun hortumlu sabit motorlu püskürtücüler ile suyla seyreltilerek kullanır. Operatörün jitler üzerinde elini bir kez gezdirmesi yeterlidir.

UYGULAMA SIKLIĞI

Havaların ısınmasıyla birlikte 20-30 günde bir uygulanmaktadır.

ÖZELLİKLERİ

Mükemmel aktivite
Hedef dışı canlılara zararsızdır.
Biodegrable’dır. Çevrede birikime neden olmaz.
Kokusuz ve lekesizdir.
Düşük uygulama dozu ile ekonomiktir.
Etkisi kalıcıdır.
Su bazlıdır yanmaz alev almaz, organik solvent içermez.
Ruhsatlıdır. Sağlık Bakanlığı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tavsiyesi bulunmaktadır.
Su ile kolayca karışır ve rahatlıkla kullanılır.
Spreyleme cihazına zarar vermez

ULUSAL ZEHİR MERKEZİ 114
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN RUHSATLIDIR

KORUNMA

Boş ilaç kapları imha edilmelidir. Başka amaçla kullanılmamalıdır. Antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Zehirlenmede DOKTORA müracaat edilmeli, ilaç etiketi gösterilmelidir.

Önceki İçerikKulotrin Forte EW
Sonraki İçerikOxymos 20 EC

Latest Posts